ПАРТНЬОРСТВО

Standard Post with Image

Областен център за образователни ресурси и помощ Брашов (CJRAE Brasov)

CJRAE Brasov е регионален образователен център със 147 служители, от които 138 са учители, училищни съветници и логопеди. CJRAE Брашов е единственият работодател за всеки училищен съветник и логопед в окръг Брашов. Нашите педагогически съветници работят в сътрудничество с цялата училищна общност и с учениците, за да планират курса на обучение, да подкрепят училищните им постижения, да анализират напредъка им, да поставят академични цели, както и да прилагат академични интервенции.

Училищните съветници общуват постоянно със семействата, за да предоставят актуална информация за постиженията и посещаемостта на учениците, както и да признават успехите. Също така те се фокусират върху цялостното развитие на учениците, улесняват възможностите за социално/емоционално учене, свързват учениците с дейности и избираеми предмети въз основа на техните интереси, изграждат съюзи на общността за домашно образование и осигуряват постоянно индивидуално внимание, за да гарантират успеха на учениците. Училищните съветници фасилитират индивидуалното и груповото консултиране, както и консултирането при кризисна интервенция, ако е необходимо. Те помагат на учениците да разберат своите силни страни и таланти и как тези способности могат да бъдат използвани в различни специалности и професии в колежа, улесняват общоучилищните дейности, помагат на учениците в процеса на прием в колеж и във всички следващи стъпки в средното им образование. Като основен момент по отношение на превенцията на рисковото поведение на младите хора следва да се разглеждат проблемите, свързани с мотивацията за учене, агресията, наркотиците, тормоза и др. Освен това в някои училища има значително представителство на ромското малцинство и всички проблеми, с които то се сблъсква поради бедност, липса на интерес, липса на образование от страна на родителите и др. Справяме се с депресивни и тревожни симптоми, хиперактивност, суицидни нагласи и поведение, свързано с полово предавани болести, начин на живот, като например злоупотреба с вещества, включително алкохол, тютюнопушене и незаконни наркотици; можем да говорим за нарушения на съня, проблеми с храненето и липса на физическа активност, прекомерна използване на интернет и социално взаимодействие във Facebook.

В ромските общности се опитваме да помогнем на тези групи да повишат усилията си за осигуряване на по-добро образование на ромските деца, с уважение към всеки индивид, срещу структурната дискриминация и антициганизма.

Нашите консултанти разработват образователни програми в училищата с ромски деца за по-добро разбиране на нуждите на местната ромска общност, за да направят възможен прехода на тези деца от зависим живот към самостоятелна и образована личност. Където е възможно, се фокусираме върху по-добрия начин на живот, като се опитваме да приложим концепцията за професионална реализация като цел за повечето от ромските деца, посещаващи училище, защото смятаме, че това е от полза за цялата ромска общност.

Standard Post with Image

ФОНДАЦИЯ ЗА ЗДРАВНО СОЦИАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ И СОЛИДАРНОСТ MUCUR

MUSEV е новосъздадена организация, която предоставя услуги на населението в областта на здравеопазването, образованието и икономиката. MUSEV работи с 50 членове, които работят на доброволни начала, за развитието на културната солидарност на населението в Анкара, както и в Мукур/Киршехир, което прави MUSEV национална инициатива.

Фондацията има петима доброволци като управителен съвет, 50 служители, работещи като членове на управителния съвет, които работят по проекти на доброволни начала. Фондацията има членове, работещи във всякакъв вид професионални области.

Фондацията има за цел да извършва подкрепящи дейности, които обществеността може да чуе, в областта на образованието и здравеопазването. За тази цел управленският екип от 5 души е подкрепен от професионалисти, които могат да допринесат от различни професионални области на експертиза. Тези области са основно за здравеопазване и образование;

Селско стопанство,

Проект,

Икономика

Предприемачество

Учене през целия живот

Заетост и социално включване

Регионално развитие

Електронно обучение

Младежко ориентиране

Консултации за МСП

Ограмотяване

Уязвими групи (деца, етнически групи/малцинства, лица с ограничена продължителност на живота, лица, страдащи от деменция, лица с психични разстройства, злоупотребяващи с наркотици и алкохол и лица с увреждания)

Ограмотяване

Активно остаряване

Насърчаване на ученето през целия живот

Спорт

Управителният съвет и членовете на MUSEV работят предимно във всички горепосочени области и желаят да пренесат опита си в Европа, като намират за ценно да си взаимодействат с професионалисти в Европа.

Фондацията започна да формира своята структура в името на тази цел. Фондацията нае постоянен персонал, който да управлява ежедневните дейности, като изследвания, публикации.

Standard Post with Image

AeliaPath

AeliaPath е социална кооперативна организация за холистично и експериментално обучение със седалище в Солун, Гърция. Нашата визия е да създадем условия, които да доведат до положителна промяна в образованието. В тази насока дизайнът на програмите на AeliaPath подкрепя принципите на Декларацията от Инчеон и Рамката за действие за приобщаващо и равноправно качествено образование за всички, съгласно "Образование 2030" на ЮНЕСКО.

Чрез нашите програми ние насърчаваме младите хора да: развиват житейските умения за 21-ви век (критично мислене, гъвкавост, въображение, решаване на проблеми, творчески пробивен иновативен ум, устойчивост, медитация - осъзнатост) Придобиват умения за учене (когнитивни умения, умения за учене и метакогнитивни умения, умения за правилно прилагане на наученото) Развиват емоционална интелигентност (EQ) и култивират способността за зряла любов (самоконтрол, емпатия, себепознание, управление на емоциите) Култивиране на екологично образование и световно съзнание (доброволчество, рециклиране, екологична устойчивост, глобално гражданство, сътрудничество между учениците по света) Освен това образователните дейности на AeliaPath се основават на равния и диференциран достъп до образование за всички, като по този начин се осъществява приобщаване към ученето, насочено не само към постигане на умения и знания за учене, но и към култивиране на самосъзнанието и цялостния характер на учениците. Aeliapath подкрепя всяко човешко същество да открие своята уникалност чрез многообразието си, да му помогне да я развие и след това да му покаже как да я сподели в полза на света.

Standard Post with Image

PAL NETWORK

PAL NETWORK е новосъздадена организация, която има за цел да допринесе за научните изследвания, политиката и практиката по теми, които попадат в следните области: Образование и учене през целия живот, кариера и пригодност за заетост, предприемачество и заетост, социална политика и социално включване.

Някои примерни теми, които ще бъдат разгледани в рамките на дейността на организацията, са:

- Неформално и самостоятелно учене

- Кариерно консултиране, кариерно развитие и достойна работа

- Умения, компетенции и свят на труда

- Грамотност и информационни и комуникационни технологии (цифрови, компютърни, информационни, социални, технологични, езикови)

- Уязвими социални групи (напр. роми, бежанци, имигранти и др.)

- Права на човека и гражданство

- Социална политика, социална справедливост, социално равенство и равенство между половете

- Социално овластяване на уязвими групи (роми, бежанци, имигранти и др.)

- Околна среда, устойчивост и образование за устойчиво развитие

- Младежко предприемачество, женско предприемачество и предприемачество в образованието

- Въпроси на социалната и кръговата икономика.

Педагогическият екип се състои от 15 висококвалифицирани специалисти, които се стремят да постигнат най-доброто за учениците и са отдадени на работата си. Екипът се стреми да предостави на децата модерна, безопасна и привлекателна среда и образователно съдържание, съобразено с индивидуалните им особености, чрез разнообразни интересни, интерактивни и разбираеми методи, в които учителите ръководят учебния процес.

Standard Post with Image

Фондация образователно сътрудничество

Фондация образователно сътрудничество (ECF) е юридическо лице с нестопанска цел, което има право да предоставя обществени услуги. Фондацията разполага с ефективен екип от 5 служители и 2 доброволци, а портфолиото ѝ показва значителен опит както като водеща, така и като партньорска организация в различни проекти и инициативи на национално, регионално, европейско и международно ниво.

Мисията на нашата организация е да насърчава и усъвършенства иновационните процеси в областта на началното и средното образование, обучението на учители, многообразието и приобщаването, младежките политики, личностната и професионалната ориентация на младежите, разработването на методологии и ресурси за преподаване и учене в присъствена и онлайн среда. Системата за управление на качеството на фондацията включва широка публичност на нейните дейности, изготвяне на доклад за обратна връзка въз основа на лична оценка на всяка дейност, ежемесечни срещи за стратегически и оценъчни въпроси, както и включване на широк кръг местни и национални служители в нейните проекти и дейности.

Нашата визия е да развием безопасна и приобщаваща училищна среда, да адаптираме учебната програма в началното училище към индивидуалните нужди на всяко дете, както и да подобрим представянето им в училище. В този процес има трима ключови участници - учениците, в чиито очи е събудено детското любопитство, които мислят, търсят, обсъждат, анализират и знаят какво са научили, учителите, които не само предоставят информация, но и направляват учебния процес, и мотивираните родители, които подкрепят своите деца.

Нашите усилия са насочени към:

- Поддържане на качеството и ефективността на цялостния образователен процес в съответствие с всички разпоредби и адаптирането му към предизвикателствата на контекста, в който живеем;

- подобряване на функционалната грамотност на учениците по всички предмети;

- развиване на необходимите социални умения на младите хора за общуване и социално приемливо поведение в обществото;

- Подходящо използване на информационните технологии в целия образователен процес;

- Въвеждане на интердисциплинарен подход и проектно базирано обучение;

- Повишаване на професионалния капацитет на педагогическите специалисти чрез участие в различни проекти;

- Изграждане на стабилни партньорства с регионалните публични власти, бизнеса и НПО;